Literární svíčka ve skle Advent

cca 120 g

 Novinka

395 Kč


Co takhle se vydat na Island v předvánoční čas? Zkusit pomoci pastýři Benediktovy najít ovce, které se zatoulaly v islandských horách. Jeho pouť do hor je každoroční a začíná vždy prvním adventní nedělí. Věří, že i ovce mají právo na to přežít, že jsou boží stvoření, kterým musí pomoci. Kniha je to opravdu maličká, ale svým obsahem je neskutečná, alespoň pro mě. Člověk nejen prožívá příběh Benedikta s jeho společníky (berana a psa), ale i se může zamyslet nad hloubkou myšlenek v knize. Gunnar Gunnarsson vydal knihu v roce 1937 a rozhodně si zaslouží čtení při svíčce a u dobrého teplého čaje, někde v teple pod dekou. Svíčku rádi dodáme. 😊 Zbytek si musíte pořídit sami.

Zajímavá svěžejší vůně, která na vás dýchne trochu svěžesti hor s příjemným kořeněným aroma. Směs je ze 100 % éterických olejů v kombinaci s 50 % včelím voskem a 50 % sójovým voskem té nejvyšší kvality. 

Svíčku dostanete zabalenou v jutovém pytlíku s malou vánoční porcelánovou ozdobou a knížečkou, kde najdete citát z knihy, ať máte o čem přemýšlet, až se budete koukat do plamínku.

Jako dárek je vhodná pro každého milovníka knih a kvalitních svíček s jemnými vůněmi. Svíčku samozřejmě můžete darovat i s knihou, pak si myslím, to bude velmi neotřelý, krásný a opravdu vánoční dárek. 

Na zhasínání svíčky použijte korkovou zátku s látkou, nebojte se, funguje to skvěle. Skleničku můžete po vypálení nahřát a vytřít papírovým ubrouskem, tak se zbavíte zbytků vosku. Skleničku pak stačí umýt buď v myčce, nebo jarovou vodou a můžete používat na pití.

Svíčka vydrží hořet 40 hodin a více, podle toho, jak dlouho ji necháte hořet. Kratší doba hoření prodlužuje svíčce život.

Produkty ze stejné kategorie