Ovčelená voda, která umí přenést pozitiva z úlu do těla

Ovčelená voda, která umí přenést pozitiva z úlu do těla

Ovčelenou vodou můžeme nazývat každou vodu, která pobyla alespoň 2 a více hodin u včel. Takové vodě je připisována řada skvělých vlastností, které dokážou příznivě ovlivnit zdraví člověka.

Pitím zhruba 1 litru vody denně můžeme snížit hladinu cukru v krvi, což je prospěšné hlavně pro diabetiky. Voda se může využívat při snížení bolestivosti nejen kloubů, ale i u migrén, bolestivé menstruace, nebo při bolestech páteře. Skvěle působí u metabolických poruch, zažívacích potížích, a to i u zácpy, nebo při průjmech. Energie ze včel přejde do vody a pravděpodobně tímto efektem napomáhá k větší životní vitalitě a zlepšení nálady, ale doporučuje se i pro lidi, kteří mají potíže se spánkem. Pomoci může při léčbě boreliózy a při chronických zánětech močových cest. Ovčelená voda se vždy doporučuje jako podpůrný prostředek léčby. Nikdy nedokáže choroby řešit úplně sama. Skvělá je i jako doplněk poúrazových, nebo pooperačních stavů, aby se rychleji dostal člověk do kondice.

Léčbou ovčelené vody se u nás více zabýval MUDr. Bohuslav Handla, který ve své publikaci Včelí produkty ve výživě člověka rozebírá i její účinky. Také zde popisuje zajímavý důkaz o změněné energii vody, a to díky proutkaři, léčiteli a diagnostikovy Karlu Kožíškovi, který dokázal tyto vjemy rozpoznat kyvadlem a proutkem.

Protože nebyly dělány nějaké větší a validní studie na ovčelenou vodu, tak samozřejmě vyvstává otázka, jestli vše nemůže být jen placebo efekt. Pěkný článek jsem našla na Novinkách z roku 2003 (můžete se přečíst zde). V článku je právě rozebírána i účinnost. Vše je v říši dohadů a o tom, si vodu vyzkoušet, jaký bude mít vliv na daného člověka.

Mohou nastat problémy při pití vody od včel?

Ano, i ty mohou být, ale nejsou příliš časté a už vůbec ne závažné a postačí přestat pít takto upravenou vodu. Když problémy neustoupí, bývá nutné je probrat s lékařem. Zcela jistě budou souviset s něčím jiným, než je voda ze včelína. Ovčelenou vodu by neměli konzumovat lidé, u kterých dochází k vnitřnímu krvácení, nebo u kterých je nutné regulovat pití.

Lze ovčelit i něco jiného?

Ovčelovat se dá ledasco. Takže včelaři samozřejmě zkoušeli ovčelit i alkohol. Pochvalu dostalo ovčelené víno, medovina i pivo. Vše chutnalo mnohem lépe. Jen v ojedinělých případech se naopak nedalo pivo vůbec konzumovat, ale bylo to o značce. 😊 Jiná značka byla zase lepší. To jsem se dočetla na včelařských fórech, my ovčelovali jen víno s dobrým výsledkem.Zpět na seznam článků