Med s modrým čajem

240 g


210 Kč


Už máte dost umělých barviv a záhadných chemických příchutí, ale vaše děti chtějí modrou? Máme skvělé, chutné a ještě k tomu zdravé řešení. Náš květový med s květy klitorie dá vašemu tvoření, ten pravý říz. Když dáte lžičku do mléka, získá nápoj zeleno-modrou barvu. Jestliže Med s klitorií smícháte jen s teplou vodou, bude krásně modrý. Jestli chcete s barvami experimentovat dál, můžete použít citrón a barva nápoje se začne měnit do fialova.

Květům klitorie se připisují příznivé účinky na náš mozek. Díky obsahu triterpenoidů, flavonových glykosidů, antokyanů, steroidů a dalších látek vykazuje Modrý čaj nootropické, antistresové, anxiolytické, antidepresivní, antikonvulsivní a sedativní vlastnosti. Pomáhá tedy mozku řídit přirozenou cestou mentální a tělesné funkce, odstraňuje úzkost, napětí a trému, působí jako stabilizátor nálady, předchází epileptickým záchvatům, zklidňuje a uvolňuje. Zároveň se uplatňuje při léčbě nespavosti a chronické únavě.

Blahodárné účinky vykazuje Modrý čaj také v případech chronické bronchitidy, kašle i nachlazení, pozitivně působí na vylučovací (coby diuretikum) a trávicí systém. Indická medicína ho doporučuje například při překyselení trávicího traktu či zácpě. Disponuje hemostatickými vlastnostmi. Může být použit k zastavení krvácení, je dobrým prostředkem pro čištění krve nebo detoxikaci.

Za pozornost stojí protizánětlivé účinky, schopnost zpomalit přirozené stárnutí buněk a kromě jiného dodat vitalitu také pokožce a vlasům.

Modrý čaj neobsahuje kofein.

Produkty ze stejné kategorie