Semínka rozkvetlá včelí louka

50 g


200 Kč


Abychom podpořili opylující hmyz a život na našich zahradách a loukách, připravili jsme speciální směsi semínek, které jsou co nejrozmanitější a kvetou co nejdéle, nebo kvetou i vícekrát za rok (hořčice a svazenka). Krásu květin oceníte nejen vy, ale i včelky, čmeláci, motýli a další opylovači. Vysetím směsi přispějete k tomu, že se hmyzu u vás bude líbit a snad alespoň trochu můžeme zmírnit jeho úbytek.

Ve směsi naleznete například svazenku, brutnák lékařský, komonici bílou, hořčici, řepku, zářivku, chrpu, slunečnici obrovskou, diviznu, vlčí mák, mátu, měsíček lékařský, majoránku, černuchu damašskou a krásnoočko. Směs jsme koncipovali tak, že nic není jedovaté - proto jsme například do směsi nepřidali náprstník, který skvěle meduje, ale je smrtelně jedovatý. Můžete proto využít většinu bylinek jak do jídel, tak i pití.

Směs vysévejte v dubnu, nejlépe na slunné stanoviště. Převážně jsou to nenáročné květiny, proto snesou i polostín a méně výživnou půdu. Zalévat samozřejmě musíte, ale není třeba denně.

Je dobré nechat květiny odkvést a nechat vzejít semínka. V další sezóně, tak budete mít o semena postaráno. Jediná divizna je dvouletá a bude kvést až druhým rokem. Po odkvětu jí vyhoďte až další rok po zimě. Nabízí totiž přezimování pro malé broučky.

Doporučený výsev je 2 g na 1 metr čtvereční. Když budete chtít udělat efekt rozkvetlé louky, je dobré zamíchat květinovou směs do travní směsi. Ta se míchá v poměru 70 % trávy a zbytek květiny.

Hmotnost: 50 g

Složení: svazenka, brutnák lékařský, komonice bílá, hořčice, řepka, zářivka, chrpa, slunečnice obrovská, divizna, vlčí mák, máta, měsíček lékařský, majoránka, černucha damašská, krásnoočko, šanta kočičí

Skladování: při pokojové teplotě

Trvanlivost: 12/2022

Produkty ze stejné kategorie