Semínka rozkvetlá včelí louka

65 g

 Novinka
Skladem poslední dva kusy

200 Kč


Abychom podpořili opylující hmyz a život na našich zahradách a loukách, tak jsme připravili speciální směsi semínek, které jsou co nejrozmanitější a kvetou co nejdéle. Krásu květin oceníte nejen vy, ale i včelky, nebo čmeláci, motýli a další opylovači. Vysetím směsi přispějete k tomu, že se hmyzu u vás bude líbit a snad alespoň trochu můžeme zmírnit jeho úbytek, což se v poslední době děje.

Ve směsi naleznete například pohanku, brutnák, chrpy, slunečnice, diviznu, různé druhy máků, hořčici, svazenky, mátu, meduňku, oregano, měsíček, majoránku, černuchy, hadinec a další zajímavé kvetoucí byliny. Směs jsme koncipovali tak, že nic není jedovaté (proto jsme například do směsi nepřidali náprstník, který skvěle meduje, ale je smrtelně jedovatý). Můžete proto využít většinu bylinek jak do jídel, tak i pití.

Směs vysévejte v dubnu, nejlépe na slunné stanoviště. Převážně jsou to nenáročné květiny, proto snesou i polostín a méně výživnou půdu.

Je dobré nechat květiny odkvést a nechat vzejít semínka. V další sezóně, tak máte o semena postaráno. Jediná divizna je dvouletá a bude kvést až druhým rokem. Po odkvětu jí vyhoďte až další rok po zimě, nabízí totiž přezimování pro malé broučky.

Doporučený výsev je 2 g na 1 metr čtvereční

Když budete chtít udělat efekt rozkvetlé louky, je dobré zamíchat květinovou směs do travní směsi, to se míchá v poměru 70 % trávy a zbytek květiny.

Produkty ze stejné kategorie